AKTUALNOŚCI

Najlepiej od razu sprawdź, co nowego ma dla Ciebie Tarczyński.

Zobacz aktualności

VIDEO

Zobacz, co się u nas dzieje nowego.

Zobacz video
July 20, 2023

Panthers Wrocław na półmetku sezonu

Wrocławskie Pantery zakończyły pierwszą część sezonu w ramach European League od Football. Futboliści z bilansem czterech zwycięstw i trzech porażek wciąż walczą o zwycięstwo w całych rozgrywkach.

Europejska Liga Futbolu Amerykańskiego to najważniejsze rozgrywki na starym kontynencie. Drużyny rozgrywają swoje mecze w ramach trzech konferencji: wschodniej, zachodniej i centralnej. Do finałowych faz turnieju awansują najlepsze zespoły każdej konferencji oraz trzy kolejne z największą liczbą zwycięstw.

Panthers Wrocław są już za półmetkiem sezonu European League Of Football i cały czas w grze o fazę play-off. Jedyna polska drużyna w najbardziej prestiżowych rozgrywkach w Europie ma na swoim koncie cztery wygrane i  trzy porażki w siedmiu rozegranych dotąd spotkaniach. Przed nimi jeszcze 5 spotkań rewanżowych, które zdecydują o awansie do fazy pucharowej rozgrywek. Dwa najważniejsze mecze przeciwko Vienna Vikings i Berlin Thunder, z którymi rywalizują o zwycięstwo w grupie, rozegrane zostaną 13 i 19 sierpnia na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.  

Dotychczasowe wyniki Panthers Wrocław:

1. Hamburg Sea Devils 25 – 34 Panthers Wrocław 

2. Panthers Wrocław  31 – 6  Leipzig Kings

3. Panthers Wrocław 27 – 36 Berlin Thunder

4. Fehérvár Enthroners 33 – 63 Panthers Wrocław

5. Prague Lions 23 – 29 Panthers Wrocław

6. Panthers Wrocław 10 – 17 Hamburg Sea Devils

7. Vienna Vikings 24 – 21 Panthers Wrocław

Szczególnie warta podkreślenia jest wygrana w pierwszej kolejce. Zespół z Hamburga  to aktualni wicemistrzowie Europy. Natomiast w ostatnim meczu Pantery znalazły się jedynie trzy punkty za mistrzami.

Europejski fenomen

European League Of Football i zainteresowanie futbolem amerykańskim w Europie staje się międzynarodowym fenomenem. Na trybunach w czasie ligowych rozgrywek w pierwszej połowie sezonu zasiadło blisko 150 000 kibiców, a zasięg treści generowanych przez ligę na samym Intagramie przekroczył 2 miliony osób. Jeśli dodamy do tego, że na dwa zaplanowane w tym roku mecze NFL, które zostaną rozegrane w Niemczech bilety chciało kupić aż 6,5 miliona osób, widzimy, jak szybko rozwija się dyscyplina, w której Panthers Wrocław są uznawani za jedną z najlepszych organizacji w Europie.

Nieocenione wsparcie

Panthers Wrocław w swojej drodze po kolejne zwycięstwa i puchary mogą liczyć nieustannie  na nasze wsparcie – Futbol amerykański to nasza rodzinna pasja, która zrodziła się w nas już kilkanaście lat temu. Bywając prywatnie i zawodowo w Stanach Zjednoczonych, wybieraliśmy się zazwyczaj na mecze, by oglądać zmagania tamtejszych drużyn. Dzisiaj jako główny sponsor wspieramy Panthers Wrocław, zarówno w rozwoju sportowym, jak i działaniach promocyjnych, z ogromną dumą patrząc, jak wrocławski klub umacnia swoją pozycję na arenie międzynarodowej, promując tę piękną dyscyplinę w naszym kraju – mówi Dawid Tarczyński, Członek Zarządu oraz Dyrektor ds. Rozwoju firmy Tarczyński S.A.

 


Accept This site uses cookies. You can find out more and set your cookie preferences in your browser.
Accept