AKTUALNOŚCI

Najlepiej od razu sprawdź, co nowego ma dla Ciebie Tarczyński.

Zobacz aktualności

VIDEO

Zobacz, co się u nas dzieje nowego.

Zobacz video
June 24, 2022

Co jedzą na śniadanie zawodnicy najlepszej futbolowej drużyny w Polsce – Panthers Wrocław?

Legendarny stadion miejscem treningów Panthers Wrocław

Adriana Marczewska wybierając lokalizacje, w których będzie przyrządzać smaczne i naturalne śniadania, dba o to, aby były to miejsca wyjątkowe dla Dolnego Śląska. Na trasie Naturalnych Poranków Blisko Natury nie mogło zabraknąć Stadionu Olimpijskiego – charakterystycznej perły Wrocławia. 

Na co dzień można tam spotkać trenujących członków drużyny Panthers Wrocław, a w sezonie letnim obejrzeć ich zmagania w najsilniejszej lidze Europy – European League of Football. Futboliści Panthers to wielokrotni Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim i jeden z czołowych zespołów Europy, a głównym sponsorem sportowego klubu jest marka Tarczyński – producent parówek bez dodatku konserwantów, który realizuje trasę Naturalnych Poranków Blisko Natury.


Przysmaki z Dolnego Śląska dla wrocławskiej drużyny 

Treningi na siłowni, spotkania na boisku, sesje teoretyczne z trenerami, a do tego życie prywatne – w tak wypełnionym harmonogramie nie ma miejsca na mało pożywne śniadania. Intensywny dzień zawodnika drużyny futbolowej musi zostać poprzedzony naturalnym i kalorycznym posiłkiem.

Adriana, chcąc sprostać temu zadaniu, a dodatkowo przygotować regionalny, wrocławski posiłek, zdecydowała się na knyszę. Tę tradycyjną w Dolnym Śląsku bułkę wzbogaciła o naturalne składniki, tworząc idealną propozycję śniadania dla zawodników Panthers. Szefowa kuchni wypełniła ją chrupiącą sałatką z młodej kapusty, świeżego kopru i winogron, parówkami Tarczyński Naturalnie 100% z szynki, sosem musztardowo-miodowym oraz piklowaną cebulą. 

Główną rolę w drugim daniu odegrały bajgle, nawiązujące nie tylko do polskiej, ale i amerykańskiej kuchni – w końcu z tego kontynentu wywodzi się ta fascynująca dyscyplina sportu – futbol. Źródłem protein stała się pasta jajeczna z dodatkiem majonezu, musztardy i czarnuszki oraz parówki Tarczyński Naturalnie 100% z kurczaka. Adriana zdecydowała się także na użycie sera żuławskiego, który usmażyła na oleju, podając go w towarzystwie mieszanki świeżych warzyw – sałaty masłowej, malinowego pomidora i chrupiącej rzodkiewki. 


Moc atrakcji podczas meczów z udziałem Panthers Wrocław 

Mecze futbolu amerykańskiego z udziałem drużyny Panthers Wrocław to nie tylko starcia na boisku, ale też wiele innych rozrywek czekających na kibiców. Na terenie Stadionu Olimpijskiego goście mogą zjeść przekąski w food truckach – w tym w MeatLovers od marki Tarczyński, skorzystać z atrakcji dla całych rodzin, czy spotkać maskotki zespołu – Kota Miaurycego i Kotkę Miaugosię. 

Najbliższe spotkanie, w którym zmierzą się wrocławskie Pantery będzie miało miejsce 26 czerwca 2022 roku o godz. 14:30. Ci, którzy nie mają możliwości, aby pojawić się osobiście na meczu, mogą go obejrzeć na antenie Polsat Sport Extra. Emocji na pewno nie zabraknie!

Najnowszy odcinek trasy Naturalne Poranki Blisko Natury dostępny jest na platformie YouTube:

Accept This site uses cookies. You can find out more and set your cookie preferences in your browser.
Accept